Koszula informatyka nie musi być nudna! DIY koszuli w kratę

Serdecznie witam w 2016 roku! Mam nadzieję, że odpoczęliście po hucznym Sylwestrze, a realizacja postanowień noworocznych ruszyła pełną parą. By przeprowadzić zmiany, wystarczy otworzyć szafę i pozbyć się ubrań, których albo nie nosimy, albo są za duże/małe. W końcu wielki sukces zaczyna się od drobnostek!

Nie znam Waszej garderoby, ale jestem niemal pewna, że macie choć jedną koszulę w kratę – legendarny symbol studentów Politechniki, szczególnie wydziału ETI. Jeżeli chcecie się przypodobać informatykowi albo szkoda Wam pozbyć się owego klasyku, zachęcam do pobudzenia wyobraźni i przeróbki! Niech powyższy tutorial będzie dla Was podpowiedzią, możecie wykorzystać te lub inne pomysły. Ja nadam koszuli nowego, rockowego pazura.

073 copy

By przerobić odpowiednio koszulę, potrzebowałam: nożyczek, igły, nici, paru metalowych guzików, ćwieków, obcęgów.

079 copy

W pierwszym etapie zabawiłam się nożyczkami: obcięłam rękawy, znacznie skróciłam tył, wykonałam podłużne cięcia wzdłuż bocznego zszycia. Część z przodu wycięłam, formując trójkąty (tak jak na zdjęciu poniżej).

073 copyc

074 copy

Przedtem guziki były drewniane, niepasujące do stylu rockowego. Dlatego zmieniłam je na ciężkie, metalowe. Drobne zmiany mogą całkowicie zmienić wygląd ubrania!

Koszula DIY (PF) copy

Na końcu związałam w supeł przód oraz przybiłam ćwieki do kieszeni. Wszystko zajęło mi ok. 2 godzin i w tym czasie zyskałam nową koszulę!

090 copy

Podoba Wam się? A może macie inne pomysły na przeróbkę? Zachęcam do podzielenia się uwagami w komentarzu. Każda odpowiedź jest cenna.

Studentko/Studencie wydziału ETI i nie tylko! Jeśli nie zgadzasz się z panującymi stereotypami o informatykach i chcesz przedstawić swój styl światu, napisz do nas, stworzymy wpis o Tobie! Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla chętnych :)

Zdjęcia, wpis: Marta Kowalkińska