Magda

Dzisiaj pogoda dopisała i mogliśmy korzystać ze świetnych warunków do fotografowania :) Przedstawiamy owoc dzisiejszej pracy, czyli sesję z Magdą, kandydatką do tegorocznego tytułu Missterious Girl of PG :)

Magda, studentka Architektury

„Szczerze powiedziawszy nie interesuję się w ogóle najnowszymi trendami w modzie. Mój strój codzienny zależy od tego, czym się aktualnie w życiu zajmuję. Wydział Architektury zobowiązuje do intensywnej pracy, zatem wybierając się na uczelnie bardziej skupiam się na tym, aby nie zapomnieć zabrać z domu projektu niż ładnie dobranego stroju. ☺”

150528_magda4

„Kiedy odwiedzicie mnie w domu w  okresie sesji letniej i zimowej macie gwarancję zastać mnie w moim ulubionym stroju – szlafroku lub pidżamie, do tego obowiązkowo dwie różne skarpetki (nigdy nie mam na sobie jednakowej pary z powodu ogromnego bałaganu 😉 ). Kiedy jednak zdecyduję się zostawić projekty i wyjść wieczorem z domu, możecie liczyć na śliczne dziewczęce sukienki, spódniczki oraz buty na obcasie.

150528_magda2

„Kocham dopasowane sukienki! Czuję się w nich najswobodniej, nie krępują nóg w przeciwieństwie do spodni. Kiedy miałam 8 lat stworzyłam w zeszycie swoją własną kolekcję sukienek. Uwielbiałam je rysować, efekt końcowy dawał mi bardzo dużo radości. Moje stroje były dopasowane, uwydatniały kanony kobiecego piękna. Podkreślały biust, opinały talię, opasywały biodra.”

150528_magda3

„Nie podobają mi się dzisiejsze modowe trendy, ponieważ moim zdaniem zakrywają one wszystko co ładne w kobiecie –  większość z nich wygląda jak worki pokutne w różnych kolorach. Bluzki zamiast podkreślać talię są porozciągane, sukienki przypominają rzymskie togi. Niektóre wybiegowe projekty, owszem mają ciekawe geometryczne kształty, jednakże wyglądają ładnie na wieszakach, a nie na ludziach. Uważam, że strój jest po to aby podkreślać piękno człowieka, a nie być ciekawym projektem do powieszenia na wieszaku –  to taka sztuka dla sztuki, nic niewnosząca. Dlatego też rzadko bywam na zakupach- w sklepach zwykle nic mi się nie podoba. Natomiast jak już na coś się zdecyduję, często jest to naprawdę wyszukana perełka! ;)”

Zdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Magdy.

„Gustuję w jasnych pastelowych kolorach. Jak już wcześniej wspomniałam dobieram swój strój do typu urody, figury tak, aby całość wyglądała ślicznie i estetycznie. Uwielbiam rysować, projektować i zdarza się, że wychodzi mi to bardzo ładnie ;p Kierując się zatem słowami Coco Chanel „Fashion is architecture: it is a matter of proportions.” (Moda to architektura: to kwestia proporcji) muszę przyznać, że czasem zdarza mi się również ładnie dopasować strój.☺   Biorę udział w wielu sesjach zdjęciowych i często tworzę stylizację tak, aby pasowała do pleneru, do urody modelki. Uwielbiam dobierać kolory, tonacje, oświetlenie.”

Materiał przygotowali Hania i Mateusz

Fotograf: Mateusz Pieniążek